Sivilce izleri artık dert değil!

Tarih Mart 17, 2018

Son yıllarda cilt yenileme, sivilce izleri, akne skarları ve anti aging işlemlerinde düşük risk, yara izi olmadan tedavi ve günlük hayattan kopmadan uygulanabilen işlemler daha fazla tercih ediliyor

Meme Büyütme “Birkaç yıl öncesinde cilt yenilemede radyo frekans (RF) sistemleri etkin olarak kullanılmaya başlandı. Bu cihazda sunulan teknoloji ile fraksiyonel radyo frekans ve yeni hibrid enerji tek bir cihaz üzerinde birleşti.

Sivilce ve akne izleri genellikle yüzde oluşurlar. Kırmızı renk veya ciltte çökük, gözenekli görüntüler mevcuttur. Bu tarz izler, cildin görünümünü bozacakları gibi kişiyi rahatsız  ederler. Cilt yeterince temizlense ve gerekli bakımlar yapılsa da yerleşmiş izlerin giderilmesi çok zordur. Hibrid enerji  ve altın iğne tedavisi, cerrahi olmayan uygulamaların güvenirliğini ve konforunu birleştiriyor. Derideki hyalüronik asit miktarı, kolajen ve elastin salınımının da artışıyla hücre yenilenerek ciltte onarım söz konusu oluyor.  Bu yöntemle akne skarlarından da tavsiye edilen seanslar sonrasında kurtulmak mümkün oluyor” dedi.

Kişi Özel Tedavi

İşlemin nasıl gerçekleştiği konusunda da bilgi veren Aydoğdu “İşlem esnasında ağrı hissedilmiyor. Uygulama, kişiye özel mikrotip başlık ve enerji değeri ile uygulanıyor. Uygulama esnasında orta dermise; yani skar izinin bulunduğu noktaya iniliyor. Bölgeye göre değişen uygulama yöntemi  ve seansları  bulunuyor. İşlem sonrası kişi gündelik hayatına rahatlıkla devam edebiliyor.  Doktorunuzun önerdiği krem ve losyonlar kullanılarak tedavi hızlandırılıyor” açıklamasında bulundu.

Akne skarı tedavisinde; salisik asit, peeling, dermaroller, yeni nesil oksijen terapileri, radyofrekans, altın iğne uygulamaları tercih ediliyor.

Haberin orjinal linki: 12 Şubat 2016 Posta

Anahtar Kelimeler: eser aydoğdu, sivilce, sivilce izleri