“İnce çizgiler” kırışıklıklara dönmeden önce

Tarih Mart 9, 2018

Estetik uygulamalarla ilgili olarak en çok merak edilen konulardan biri “estetik uygulamalara ne zaman başlanması gerektiği” konusudur. Her yeni uygulama veya yeni yöntem tanıtılmaya başlar başlamaz konuya ilgi duyanlardan aynı soru gelmeye başlar: Bu uygulama hangi yaştan itibaren yapılmaya başlanır. Doğal olarak hiç kimse bir başkası ile yanı deri yapısına ve yaşlanma hızına sahip değildir. İkizler bile yaşam koşulları farklılaştığı zaman farklı yaşlanma hızlarına sahip olurlar. Bu nedenle sorunun cevabı da tektir: derinin kendini yenileme potansiyelini harekete geçirerek etkisini gösteren tüm yöntemler yaşlanma bulguları ortaya çıkar çıkmaz uygulanmaya başlanabilir. Örneğin hyaluronik asit dolgu uygulamaları, PRP (Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma) Uygulamaları, mezoterapi uygulamaları, iğneli veya iğnesiz radyofrekans uygulamaları bu sınıfa dahildir. Çünkü bu yöntemler derinin kendi kolajen ve elastin içeriğini yenilemesi için gerekli uyaranları sağlarlar, bu özellikleriyle de doğal görünüme en yakın sonuçları elde etmek için oldukça etkilidirler.

İlk fotoğrafta yüz ifadeleri nedeniyle oluşan erken dönem deri yaşlanması bulgularını, yani henüz kırışıklığa dönüşmemiş ince çizgileri görmekteyiz. Tripolar radyofrekans uygulaması bu tür çizgilerin ortadan kaldırılması için ideal yöntemlerden biridir. Belirli bir sıcaklığa kadar hafifçe ısıtılan deri kolajen ve elastin üretimine hız verir ve deri yaşlanmasına dair bu erken dönem bulgular ortadan kalkar, derinin doğal yaşlanma süreci geciktirilmiş olur. Tripolar Radyofrekans teknolojisine sahip platformlarla yapılan bu yüz uygulaması 1 saat içinde ince çizgilerdeki düzelmeyi vurgulamaktadır. Uygulamaların bir kür oluşturacak şekilde tekrarı iyileşmeyi ve pürüzsüz, canlı görünümün giderek daha da belirginleşmesini sağlayacaktır.

Tripolar Radyofrekans uygulaması yüz bölgesinde başka neler sağlayabilir?

  • Yüz ve boyun bölgesinde gevşeme eğilimi gösteren bölgelerde sıkılaşma ve esneklik sağlar, böylece genç ve diri bir cilt görünümü elde edilir.
  • Yüz ve boyun bölgesinde ince çizgileri, kırışıklıkları azaltır, göz çevresindeki ifade çizgilerini yumuşatır
  • Çene hattını belirginleştirir, boyun bölgesini sıkılaştırır, kaşları yükselterek genç ve dinamik bir görünüme yardımcı olur.
  • Kolajeni aktive eder, skar dokusunu hafifçe kırar, böylece akne skarlarından etkilenen bir cilt yapısında daha pürüzsüz bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Anahtar Kelimeler: boyun sarkması, çene altı sarkması, İnce çizgiler, legend, leke, maximus, yüz çizgileri