Cellular Matrix

Tarih Mart 14, 2014

Otolog Hücresel Rejuvenasyonda öncü firma Regenlab bir başka yeniliğe öncülük ediyor.

BioBridge Biyolojik Tedavi Vakfı Genel Sekreteri Dr. Alain Gondinet, PRP ve Hyaluronik Asit kombinasyonunu bir arada sunan Regen Cellular Matrix’i Türk doktorlarına uygulamalı olarak anlattı.

12, 13 ve 14 Mart 2014 tarihlerinde, İstanbul, İzmir ve Ankara’da düzenlenen toplantılarda Dr. Gondinet, dünyada ve Türkiye’de ilk olan bu özel PRP kitinin etkinliği, uygulama alanları ve yöntemleri ile ilgili değerli bilgiler paylaştı.

Dr. Gondinet, Cellular Matrix’in içerdiği hyaluronik asit ve PRP kombinasyonunun özelliklerinden söz ederken bu iki bileşenin ayrı ayrı uygulanmak yerine birarada uygulanabilmesinin önemine dikkat çekti. Hyaluronik asit ve PRP Cellular Matrix’in yapısında standardize edilmiş bir prosedür ile uygulanıyor, böylece derinin yenilenmesini ve gençleşmesini destekleyen iki değerli etken madde bir defada, tek bir iğne aracılığığla ve kullanıma hazır tek bir kit sayesinde cilde uyulanabiliyor. Celular Matrix’in kapalı bir devre olması, yani ne PRP’nin ne de hyaluronik asidin hiç bir şekilde hava veya başka bir madde ile temas etmemesi önemli.

Ayrıca Cellular Matrix steril ve pirojen içermeyen bir materyal. Yani hyaluronik asit üretimi sırasında ortaya çıkabilecek bazı pirojen maddeler bu bileşimde yer almıyor. Ayrıca bileşimdeki hyaluronik asit ve plazma bir pH uyumu içerisinde olduğu için plateletler ideal bir taşıyıcı matriks içinde yer alabiliyor ve büyüme faktörleri de olmaları gereken bir miktar ve çeşitlilikte salgılanabiliyorlar. Tabii bu taşıyıcı matriksin aynı zamanda derinin nemlenmesine olan katkısı da en önemli avantajlar arasında yer alıyor.

Anahtar Kelimeler: BioBridge, Cellular Matrix, Dr. Alain Gondinet, Dr. Gondinet